Інформація для вчителів

http://i.ytimg.com/vi/GZBter00a8M/maxresdefault.jpgПРАВИЛА ЗБЕРЕЖЕННЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Вчіть дитину вдивлятися у звичне  -
 і вона побачить несподіване.
Вчіть дитину вдивлятись у негарне –
 і вона побачить гарне.
Вчіть дитину вдивлятися у частини –  і вона побачить ціле.
Вчіть дитину вдивлятися у мале –
 і вона побачить велике.
Вчіть дитину вдивлятись у себе –
 і вона побачить увесь світ.

Для підтримання здоров׳я необхідно психічне загартовування, суть якого у радості до життя. Основними показниками психічного здоров׳я молодших школярів є адаптація і самореалізація дітей у колективі однолітків.
Щоб зберегти психічне здоров׳я учнів і почуватися впевнено в різних життєвих і педагогічних ситуаціях, поводитися виважено та мудро потрібно дотримуватися декілька правил.
Правило перше «Почни із себе»:
-         залишайте усі свої проблеми і негаразди за дверима школи;
-         зустрічайте своїх вихованців із гарним настроєм і доброю усмішкою;
-         будьте завжди креативними, майте бажання творити, мислити, спілкуватися, дивитися та захоплюватися.
Правило друге «Кожна дитина почасти генній, а кожний геній почасти дитина»
-         ці слова Шопенгауера можна продовжити думкою М. Норбекова, який писав «Всередині Вас міститься великий алмаз. Залишається тільки його знайти, дати огранку й розташувати так, щоб він засяяв всіма своїми гранями. Тоді ви зможете подивитися  на все іншими очима, відкрити в житті нові горизонти»;
-         роздивитись таланти можна лише в спільних і творчих справах;
-         позакласні заняття необхідні не лише щоб розширити та розвинути таланти і здібності, а й викликати у дітей радість, оптимізм, віру в свої сили, бажання самоствердитись.
Третє правило «Якою талановитою людина не була, проте колектив завжди розумніший і могутніший»
-         від того які стосунки складаються в колективі, залежить розкриття задатків, нахилів, творчих здібностей кожної особистості, формування самооцінки, позитивного ставлення до себе;
-         кожна дитина має пізнавати і приймати неповторність та унікальність людей, що її оточують: однокласників, вчителів, батьків;
-         виховна система «Я особистість»;
-         психомалюнок  дає багато інформації про дитину; В.Штерн писав, що дитина відтворює те, що вона думає, знає, відчуває, а не те, що бачить.
Четверте правило «У роботі вчителя  дрібниць не буває»
-         невербальні засоби спілкування(міміка, пози, жести);
-         народні прислів’я «Добре слово мало коштує, та дорого цінується»;
-         надихають завжди слова Едмунда Берка : «Своїм терпінням ми можемо досягти більше, ніж силою»;
-         старанність та наполегливість важливіші за результат;
-         інтонація, тембр голосу, темп мовлення, паузи все це сигнали, щоб висловити своє ставлення, почуття до дітей в різних ситуаціях;
-         відповідальність (доручення);
-         почуття гумору;
-         твори літератури і мистецтва як одне із джерел життєрадісності і бадьорості.
П’яте правило «Ми стільки можемо, скільки знаємо. Знання це сила»
-         говорити дітям, як потрібно берегти своє здоров׳я;
-         принципи активного навчання.

Пам’ятайте все що робиться з любов’ю і разом з дітьми, приречено на успіх!

10 ТОП – ТЕХНІК ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СТРЕСУ


1. Релаксація: Ваш  організм сам по собі прагне встановити хитку рівновагу, яка була розхитана стресом. Однак, якщо Ви продовжуєте залишатися в стресовому стані впродовж тривалого часу, продовжуєте день за днем перебирати думки про те, що трапилось у своїй голові, Ваше тіло починає зношуватися і його природна здатність до заспокоєння поступово знижується. Щоб залишатися психічно і фізично здоровою людиною, важливо робити певні кроки щодо звільнення від стресу, і підтримувати стрес на тому рівні, який не приносить Вам шкоди.
 Для цього Вам необхідно використовувати деякі техніки релаксації, як наприклад, глибоке дихання, прогресивна м’язова релаксація, візуалізація, йога і так далі. Ваші перші спроби застосовувати техніки релаксації, можливо, будуть «незграбними», проте з часом Ви навчитеся розслаблятися, дозволяючи своєму організму усувати наслідки стресу. Тривала практика дозволить Вам залишатися спокійним і розслабленим навіть в стресовій ситуації.
2. Медитація. Багатьох людей приваблюють духовні цінності, але навіть якщо Ви не схильні до духовних практик, Ви можете використовувати медитацію в своєму звичайному житті. У медитації немає нічого незвичайного, це природна техніка глибокого розслаблення, яка в довгостроковій перспективі може принести користь для Вашого здоров’я. Ви можете спробувати будь-який з методів медитації і навчитися керувати рівнем стресу. Щоб медитувати зовсім не обов’язкова присутність наставника. Ви можете навчитися медитації з книг, або навчальних відео-матеріалів. Зрозуміло, для досягнення результатів Вам буде потрібно деяка практика, але це того дійсно варте.
3. Вправи. Вправи корисні не тільки для Вашого фізичного здоров’я, а й для психічного. Вони здатні звільняти Вас від розчарування, вони розслабляють Ваші м’язи, звільняють ендорфіни, усувають гормони стресу і допомагають Вам краще спати. Дуже важливо також, щоб вправи були регулярними. Ви можете робити звичайні фізичні вправи, які розтягують і тонізують м’язи, а також йогу, Тай-Чи, біг по парку або по лісу, ходьбу, їзду на велосипеді або плавання. Усе, що Вам до душі. Фізичні вправи, крім розслаблення м’язів, запускають відповідь релаксації у Вашому організмі, що сприяє заспокоєнню, поліпшенню настрою і позбавлення від стресу.
4. Масаж. Деякі види масажу мають сильну розслаблюючу дію, науково було доведено, що масаж знижує рівень гормонів стресу в крові. Серед його позитивних впливів – зниження кров’яного тиску і поліпшення сну, зменшення головного болю і розслаблення м’язів. Масаж також звільняє ендорфіни, які наповнюють нас почуттям благополуччя й впевненості в собі. Масаж може бути більш ефективний, ніж підтримка близьких людей. Якщо ж під час масажу використовуються ароматичні масла і використовуються масажні столи, вплив масажу стає ще більш ефективним. Ефірні масла проникають в кров і допомагають заспокоїти наш мозок, полегшують стрес і покращують сон. А тому, не полінуйтеся записатися на масаж, Ваше фізичне і психічне здоров’я набагато важливіше тих грошей, які Ви витратите. Буде дуже навіть непогано, якщо Ви переконаєте Вашого партнера, та й Ви самі запишетесь на курси масажу.
5. Керована візуалізація. Візуалізація допомагає послабити випробовуваний Вами стрес. Справа в тому, що Ви візуалізуєте постійно, в тій чи іншій формі, і, мабуть, звичайні люди набагато частіше візуалізують, просто уявляють, негативний результат ситуації. Вам слід робити щось зовсім інше. Уявляйте себе в тихій приємній обстановці, яка дозволяє Вам відчути спокій і розслабитися. Намагайтеся при цьому візуалізувати дуже детально.
Тривала практика візуалізації допоможе Вам входити в стан спокою і розслаблення в будь-який час і у будь-якому місці. Ви зможете послабити напругу і знизити рівень стресу перед «картинкою» неприємної ситуації, яка в інших умовах викликала б у вас найбільш негативні емоції, пов’язані зі стресом.
6. Музика. Зняття напруги через музичну терапію – цілком звичайне для більшості людей явище. Однак не кожна музика веде до заспокоєння. Вам слід вибрати саме таку музику, яка приємна особисто вам, оскільки кожен з нас по-різному реагує на той чи інший тип музики. Те, що може приносити задоволення одній людині, може дратувати іншу. Прослуховування заспокійливої музики збільшує глибину дихання і виробництво серотоніну – гормону радості. Увімкніть приємну Вам музику і насолоджуйтесь її прослуховуванням. Якщо Ваша музика може перешкодити іншим людям, просто слухайте музику на плеєрі, використовуючи навушники.
7. Глибоке дихання. Ви коли-небудь помічали, що відбувається з Вашим диханням, коли Ви знаходитесь в стресовій ситуації? Ваше дихання стає дрібним і частим. Щоб бути більш спокійним, і послабити стрес, Вам слід навчитися техніці глибокого дихання. Глибоке дихання, крім ослаблення стресу й напруги у Вашому повсякденному житті, має масу інших переваг, зокрема, для Вашого здоров’я. Воно дозволить Вам підтримувати здоров’я тіла, а також спокій і ясність розуму. Якість і глибина дихання відіграє важливу роль у боротьбі зі стресом і в підтримці гарного фізичного здоров’я. Практикуючи прості дихальні вправи, Ви зможете знизити рівень стресу і підняти настрій за дуже короткий час.
8. Ароматерапія. Багато ефірних масел, есенцій або рослин відомі своїми якостями зняття стресу. Лаванда викликає почуття спокою і розслаблення, герань знижує рівень стресу. Ви можете використовувати ефірні масла для зниження рівня стресу на роботі, або ж, під час медитації – це подвоїть позитивний ефект. Ефірні олії, які використовуються в ароматерапії, можна просто вдихати, додавати до води, приймаючи ванну, в масажне масло, використовувати, як парфуми або освіжувач повітря. Коштують вони не дуже дорого, але їх позитивні якості в будь-якому випадку переважать ціну, яку Ви за них заплатите.
9. Самонавіювання (самогіпноз). Це ще один з найдієвіших інструментів управління стресом. Під час самонавіювання Ви впроваджуєте в свою підсвідомість позитивні установки, або ж просто афірмації, серед яких можуть бути настрої на заспокоєння, розслаблення або впевненість в собі. Ви можете робити це самостійно, в будь-який час і в будь-якому місці. Самонавіювання сприяє зменшенню гормонів стресу і може бути дуже ефективним інструментом щодо зниження рівня стресу, контролю тривоги і депресії. Також, за допомогою самонавіювання Ви можете домагатися позитивних змін в образі Вашого життя.
10. Гумор. Сміх є одним з найбільш ефективних методів зниження рівня стресу і тривожності. Ефект гумору може бути просто дивовижним. Коли Ви смієтеся, у Вашому організмі знижується рівень гормонів стресу, таких як кортизол, збільшується рівень ендорфіну і зміцнюється Ваша імунна система. Також, збільшується споживання кисню, стимулюється серце, легені та кровообіг. Під час сильного сміху навіть тренуються м’язи живота, і полегшується біль. Гумор також має деякі психологічні вигоди: він дозволяє Вам бачити в речах щось хороше, комічне. У Вашій голові з’являється більше позитивних думок, підвищується почуття задоволення, і підвищується настрій. Крім того, люди сильніше тягнуться до позитивних людей.
 Прислухайтеся до цих рекомендацій, і постарайтеся застосовувати їх в своєму власному житті, це зробить Вас більш стійким до стресових ситуацій, і, що цілком природно, поліпшить якість Вашого життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар